عید سعید غدیر خم مبارک باد

جستجو

نوسازی ناوگان؛ نسخه جدی و مهم شرکت واحد اتوبوسرانی image

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران گفت: از مهرماه امسال به هیچ اتوبوس فاقد برگه معاینه‌فنی اجازه تردد در  سطح شهر تهران داده نخواهد شد.


پیمان سنندجی در کارگروه ویژه رفع دودزائی و اخذ معاینه‌فنی اتوبوس‌های شهر تهران، تصریح کرد: به منظور نظارت بیشتر بر سلامت اتوبوس‌ها، گروهی از بازرسان شرکت واحد اتوبوسرانی مامور به نظارت بر اتوبوس‌هایی شدند که شب‌ها اقدام به سرویس‌دهی در برخی خطوط می‌کنند.

سنندجی گفت: در حال حاضر پنج هزار و ۷۱۰ دستگاه از اتوبوس‌های شهر تهران بالای ۵ سال عمر دارند که بیانگر این است که ۸۵ درصد از اتوبوس‌ها نزدیک به سن فرسودگی هستند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران بیان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته توانستیم برای بیش از ۹۵ درصد اتوبوسها برگه معاینه فنی بگیریم اما ممکن است با وجود اخذ برگه معاینه فنی باز هم مشکلاتی برای اتوبوس پیش بیاید و منجر به  دودزائی  شود. بر این اساس نوسازی ناوگان نسخه بسیار جدی و مهم است که باید صورت گیرد.

سنندجی درباره اعمال قانون اتوبوس‌های فاقد برگه معاینه‌فنی از ابتدای آبان‌ماه، گفت: در مکاتبه‌ای که با استانداری تهران انجام شد، درخواست کردیم از این پس تمامی ادارات شهر و استان تهران جهت سرویس ایاب و ذهاب کارکنان خود از به کارگیری اتوبوسهای فاقد برگه معاینه فنی خودداری کنند.

وی افزود: اجرای هر کاری که بتواند از میزان آلودگی اتوبوس‌ها بکاهد از اولویت­‌های برنامه کاری ماست اما، تنها راهکار برای رهائی از وضعیت فعلی، نوسازی اتوبوس‌ها است که با گذشت ۶ ماه از سال جدید هنوز نتوانسته‌ایم بودجه حاصل از محل صرفه‌جویی در حامل‌های انرژی را به این منظور دریافت کنیم.

print

تعداد بازدید کنندگان:207

rating
  نظرات