جستجو

معاون حمل و نقل ترافیک شهردار تهران اعلام کرد image

انعقاد تفاهم نامه ارائه تسهیلات برای توسعه حمل و نقل عمومی


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت که در سال جاری دو هزار و 500 میلیارد تومان برای توسعه حمل و نقل عمومی پاک سرمایه گذاری خواهد شد.

 

تفاهمنامه همکاری توسعه حمل‌ونقل عمومی و کاهش آلودگی هوای شهر تهران میان معاونت حمل‌ و نقل‌ و ترافیک و صندوق کارآفرینی امید امضاء شد. این تفاهم نامه همکاری به ارزش 12 هزار و 500 میلیارد ریال است که برای اولین‌بار عوارض دریافتی طرح ترافیک صرف مسائل ترافیکی و‌ آلودگی هوای تهران خواهد شد.

 

پورسیدآقایی توضیح داد: شهرداری برای توسعه حمل و نقل عمومی شهر از جهت خرید اتوبوس و مینی بوس، موتور برقی، دوچرخه و ... همیشه با کمبود منابع مواجه بوده است. با این موافقت نامه، هزار و 250 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به کسانی که در این بخش سرمایه گذاری می کنند داده خواهد شد.

 

وی ادامه داد: با آورده‌ بخش خصوصی سرمایه گذاری ای که در توسعه‌ی حمل و‌ نقل صورت خواهد گرفت حداقل دو برابر این رقم خواهد بود. در سال جاری نیز دو هزار و 500 میلیارد تومان در توسعه حمل و نقل عمومی پاک سرمایه گذاری خواهد شد.

 

معاون شهردار تهران با تأکید براینکه این یک قدم بسیار خوب در توسعه حمل و نقل و عمومی تهران است، گفت: وعده شده بود که منابع حاصل از اجرای طرح ترافیک در توسعه حمل و نقل عمومی سرمایه گذاری شود و امروز منابعی که از طرف شهرداری در این قرارداد در صندوق کارآفرینی سرمایه گذاری می شود، تماما از منابع حاصل شده از طرح ترافیک خواهد بود.

 

پورسیدآقایی افزود: سرمایه گذاری در نوسازی اتوبوس، مینی بوس، نوسازی تاکسی‌ها، خرید موتورهای برقی، نصب فیلترهای دوده در ناوگان دیزلی تهران و‌ ارائه وام به کسانی که از دوچرخه استفاده می کنند، از جمله مصارف این طرح است. در سه ماهه ابتدایی سال، 24 میلیارد تومان منابع از طرح ترافیک به دست آمده و این منابع به زودی در صندوق واریز خواهد شد و به تبع آن هر چه جلوتر برویم و منابع جدیدی‌تری کسب شود به صندوق واریز خواهد شد. شهر تهران به عنوان پایتخت از اولویت جدی برخوردار است. امیدواریم تا سه سال آینده هیولای آلودگی را از تهران دور کنیم. همچنین این قول را می‌دهم که منابع کافی را به این صندوق واریز کنیم.

 

به گفته‌ی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران این بزرگ‌ترین قراردادی است که فی‌مابین صندوق کارآفرینی امید و این معاونت به امضا رسیده است.


تاریخ : 98/04/27

print

تعداد بازدید کنندگان:254

rating
  نظرات