عید سعید غدیر خم مبارک باد

جستجو

پنجاه درصد بودجه خرید اتوبوس‌های جدید برای تهران باید توسط دولت پرداخت شود image

شهردار تهران در جلسه شورای اسلامی شهر تهران بیان نمود: ۵۰ درصد از اصل و سود هزینه خرید اتوبوس‌های جدید برای تهران باید از سوی دولت به عنوان بودجه حمل و نقل پرداخت شود.


پیروز حناچی در خصوص اخذ مجوز برای انتشار اوراق مشارکت در ارتباط با مترو تهران و اتوبوسرانی در بودجه ۹۸ بود، اظهار کرد: بر اساس این مجوز انتشار اوراق مشارکت به مبلغ ۳ هزار میلیارد تومان به شهرداری داده می‌شود که ۲ هزار میلیارد آن مربوط به مترو و هزار میلیارد آن مربوط به نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی است.

 

وی ادامه داد: از ابتدای شورای جدید در سال ۹۶ اقداماتی در حوزه حمل و نقل عمومی انجام شده که از آن جمله می‌توان به بهره‌برداری از ایستگاه مهرآباد، ورود ۵۱ دستگاه واگن و لوکوموتیو برقی، بازگشایی بخش میانی خط ۷ مترو و همچنین بهره‌برداری از ۵ هواکش میان تونلی اشاره کرد.

  

وی در ارتباط با وضعیت ناوگان اتوبوسرانی نیز گفت: به طور کلی ۵ هزار و ۹۲۶ دستگاه اتوبوس در شهر تهران داریم که یک‌هزار و ۳۴۲ دستگاه آن مربوط به حوزه عمومی و ۴ هزار و ۵۸۴ دستگاه آن نیز مربوط به بخش خصوصی است که از این میزان ۴۲۸ دستگاه در بخش عمومی و ۲ هزار و ۸۰۴ دستگاه در بخش خصوصی فرسوده است.

 

شهردار تهران ادامه داد: امیدواریم با فروش اوراق مشارکت بتوانیم این ناوگان را هم نوسازی کنیم که بر اساس آن ۵۰ درصد از اصل و سود هزینه خرید اتوبوس‌های جدید از سوی دولت به عنوان بودجه حمل و نقل باید پرداخت شود.

 

گفتنی است لایحه دو فوریت اخذ مجوز انتشار اوراق مشارکت در ارتباط با مترو اتوبوسرانی با اکثریت آرا به تصویب رسید.


تاریخ : 15/05/98

print

تعداد بازدید کنندگان:97

rating
  نظرات