جستجو

پنجاه درصد بودجه خرید اتوبوس‌های جدید برای تهران باید توسط دولت پرداخت شود image

شهردار تهران در جلسه شورای اسلامی شهر تهران بیان نمود: ۵۰ درصد از اصل و سود هزینه خرید اتوبوس‌های جدید برای تهران باید از سوی دولت به عنوان بودجه حمل و نقل پرداخت شود.


پیروز حناچی در خصوص اخذ مجوز برای انتشار اوراق مشارکت در ارتباط با مترو تهران و اتوبوسرانی در بودجه ۹۸ بود، اظهار کرد: بر اساس این مجوز انتشار اوراق مشارکت به مبلغ ۳ هزار میلیارد تومان به شهرداری داده می‌شود که ۲ هزار میلیارد آن مربوط به مترو و هزار میلیارد آن مربوط به نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی است.

 

وی ادامه داد: از ابتدای شورای جدید در سال ۹۶ اقداماتی در حوزه حمل و نقل عمومی انجام شده که از آن جمله می‌توان به بهره‌برداری از ایستگاه مهرآباد، ورود ۵۱ دستگاه واگن و لوکوموتیو برقی، بازگشایی بخش میانی خط ۷ مترو و همچنین بهره‌برداری از ۵ هواکش میان تونلی اشاره کرد.

  

وی در ارتباط با وضعیت ناوگان اتوبوسرانی نیز گفت: به طور کلی ۵ هزار و ۹۲۶ دستگاه اتوبوس در شهر تهران داریم که یک‌هزار و ۳۴۲ دستگاه آن مربوط به حوزه عمومی و ۴ هزار و ۵۸۴ دستگاه آن نیز مربوط به بخش خصوصی است که از این میزان ۴۲۸ دستگاه در بخش عمومی و ۲ هزار و ۸۰۴ دستگاه در بخش خصوصی فرسوده است.

 

شهردار تهران ادامه داد: امیدواریم با فروش اوراق مشارکت بتوانیم این ناوگان را هم نوسازی کنیم که بر اساس آن ۵۰ درصد از اصل و سود هزینه خرید اتوبوس‌های جدید از سوی دولت به عنوان بودجه حمل و نقل باید پرداخت شود.

 

گفتنی است لایحه دو فوریت اخذ مجوز انتشار اوراق مشارکت در ارتباط با مترو و اتوبوسرانی با اکثریت آرا به تصویب رسید.


تاریخ : 15/05/98

print

تعداد بازدید کنندگان:184

rating
  نظرات