توضیحات معاون توسعه منابع انسانی شرکت واحد در مورد امور پرسنلی

توضیحات معاون توسعه منابع انسانی شرکت واحد در مورد امور پرسنلی

606 | چهارشنبه 03 دی 1399

معاون توسعه منابع انسانی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اعلام این که کارکنان و رانندگان خدوم این شرکت 10 ماه است با وجود شیوع ویروس کرونا، در صف اول خدمت رسانی به مردم عزیزمان جانانه ایستاده اند، گفت: در مقابل، ما نیز تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم که با وجود همه محدودیت های مالی موجود تا جایی که در توان داریم در خدمت همکاران ارجمند باشیم، هر چند به خاطر برخی کمبودها که ناشی از محدودیت‌های اعتباری است، شرمنده این عزیزان هستیم.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران؛ علیرضا پاکزادیان با اشاره به اینکه توزیع شیر و کیک در سامانه‌ها شروع شده،  گفت: توزیع سهمیه شیر و کیک در سه سامانه آغاز شده و سه سامانه دیگر نیز از هفته آینده شروع می شود.

 

 وی در مورد سهمیه البسه و لوازم حفاظت فردی نیز با استناد به دستورالعمل البسه لوازم حفاظت فردی شرکت واحد، خاطرنشان کرد: بر اساس این دستورالعمل، سهمیه کاپشن زمستانه یک سال درمیان به رانندگان، کنترلین خطوط، نیروهای نگهبانی و سایر واجدین شرایط در این دستورالعمل تعلق می گیرد.

 

پاکزادیان با اشاره به اینکه با موافقت شورای اسلامی کار و دستور مساعد مدیرعامل شرکت واحد مقرر شد تا بابت سهمیه کاپشن سال ۹۷، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان در فیش حقوقی کارکنان واجد شرایط واریز شود، اظهار کرد: در مورد سهمیه کاپشن سال ۹۹ نیز تأمین اعتبار انجام شده، مقدمات کار صورت پذیرفته و پیگیر برگزاری مناقصه برای خرید کاپشن و تحویل آن به همکاران واجد شرایط هستیم.

 

وی با بیان اینکه در مورد لباس فرم رانندگان، سایز گیری انجام شده است و البسه این عزیزان در دست دوخت و در حال آماده شدن است، تصریح کرد: در خصوص لباس کار کارکنان تعمیرگاه نیز مناقصات عمومی برگزار شده، اما چون شرکت کننده ای نداشته، درصدد برگزاری مناقصه محدود در چارچوب قوانین و مقررات شرکت واحد هستیم، ضمن اینکه سهمیه کت و شلوار سالانه کارکنان نیز در حال دوخت و در دست آماده سازی است.

 

پاکزادیان ادامه داد: قرارداد بیمه تکمیلی نیز منعقد شده و امکان بهره مندی کارکنان از خدمات آن فراهم شده است. وی در مورد واریز ۴ درصد حق بیمه برای بازنشسته شدن همکاران دارای مشاغل سخت و زیان آور، با تأکید بر اینکه در این مورد کاملاً حق با همکاران پیشکسوت ما است و به محض اختصاص اعتبار مورد نیاز، بلافاصله نسبت به واریز آن اقدام می‌کنیم، اضافه کرد: بنا بر دستور مدیرعامل محترم شرکت واحد مبنی بر پیگیری مستمر این امر از مراجع ذیربط، موضوع در دستور کار این معاونت بوده تا هر چه سریعتر به این مطالبه بر حق همکاران پاسخ دهیم.

 

معاون توسعه منابع انسانی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در خاتمه با اشاره به بازنگری طرح طبقه بندی مشاغل، خاطر نشان کرد: به این منظور، نسبت به انتخاب مشاور اقدام شده که جلسات آن از هفته آینده آغاز و به صورت منظم تا حصول نتیجه و جمع بندی پیگیری خواهد شد.