نشست بررسی عملکرد مدیریت شهری در زمینه مناسب سازی برگزار شد

نشست بررسی عملکرد مدیریت شهری در زمینه مناسب سازی برگزار شد

مناسب سازی ۸۰۰ اتوبوس برای معلولان پایتخت | علیخانی: چهارراه‌های تهران به سیستم هشدار صوتی مجهز می شود

66 | یکشنبه 26 اردیبهشت 1400

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران با اشاره به مناسب سازی تهران برای استفاده همه شهروندان گفت:تمام مناسب سازی‌هایی که در پیاده روها صورت گرفت با رعایت اصول فنی شهرسازی انجام شده است.

مناسب سازی بوستان معلولان
به گزارش روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی و به نقل از پایگاه خبری شهر، محمد علیخانی که در نشست «بررسی عملکرد مدیریت شهری دوره پنجم با محوریت دسترس پذیری – تهران شهری برای همه» در فضای مجازی سخن می‌گفت، افزود:در حمل و نقل عمومی نیز اتوبوس ها مجهز به رمپ‌های مخصوص عبور ویلچر شده اند.
رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: اعتبار خوبی برای سرویس دهی رایگان برای دانش آموزان معلول و نابینا اختصاص داده‌ایم. عوارض طرح ترافیک و بلیت حمل و نقل عمومی با تخفیف های ویژه در اختیار معلولان قرار می گیرد.
علیخانی درباره افزایش تعداد ون‌های مخصوص معلولان گفت: برای این کار فراخوان دادیم اما متاسفانه در داخل کشور کسی در این فراخوان شرکت نکرد. طبق آخرین مذاکره با شرکت واحد، قرار شد که مینی بوس ها را برای معلولان مناسب سازی کنند که اعتبار این بخش از بین نرود. اگر شرکتی وجود دارد که می تواند این ون ها را در اختیار دارد، ما از او آن استقبال می کنیم و می تواند پای میز مذاکره شرکت واحد برسد.

۱۵میلیارد تومان برای استفاده معلولان از حمل‌ونقل عمومی
رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران با اشاره به مصوبات گفت: تبصره ۳۱ بودجه ۱۴۰۰ شهرداری ۱۵درصد از ردیف ها را صرفا به مناسب سازی برای معلولان اختصاص داده است و سرجمع اعتبار آن ۳۰۰ میلیارد تومان است. ضمن آن که ۳۰ میلیارد تومان نیز برای کارت بلیت حمل و نقل عمومی و ۲۰ میلیارد تومان برای حمل و نقل کودکان استثنایی در نظر گرفته شده است.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به کارت بلیت رایگان مخصوص معلولان، گفت: در سال ۹۸ تعداد ۲۲ میلیون تراکنش در مترو و تعداد ۳۳ میلیون تراکنش در اتوبوسرانی انجام شده که مجموع اعتبار آن ۱۵ میلیون تومان بوده است. در سال ۹۹ این آمار اما به دلیل استفاده کمتر از حمل و نقل عمومی در دوره پاندومی کرونا ۳۰ درصد کاهش یافته است. بعد از یک دوره ناموفق در حمل و نقل، شاهد جهشی در امور حمل و نقل پایتخت بودیم.

۸۰۰ اتوبوس مناسب سازی شده برای معلولان
یک فعال حقوق معلولان در تهران هم در این نشست مجازی با اشاره به اقداماتی که شهرداری تهران در زمینه مناسب سازی پایتخت برای معلولان و سالمندان گفت: شهرداری برای خرید ۸۰۰ اتوبوس اقدام کرده است.

بهروز مروتی تصریح کرد: درباره مناسب بودن این اتوبوس ها پرس و جو کردیم که مشخص شد خوشبختانه پیروز حناچی، شهردار تهران شخصا بر مناسب بودن اتوبوس ها نظارت داشته است ...